Podívejte se, jak se společnosti CEE Top 500 vyrovnávaly s pandemii během posledního roku.

14. ročník studie CEE Top 500 poskytuje pohled do budoucnosti a shrnuje ekonomickou aktivitu regionu za předchozí rok.

Rok 2021 přinesl příznivé prostředí pro ekonomiky i největší podniky ve střední a východní Evropě (CEE). Navzdory výzvám pandemie Covid-19 se ekonomická aktivita zotavila z propadu v roce 2020, v důsledku čehož 500 největších podniků v regionu zaznamenalo prudce rostoucí tržby a vyšší zisky.

CEE se zotavovala rychleji než většina jejích klíčových obchodních partnerů. Zatímco region střední a východní Evropy zaznamenal v roce 2020 mírnější recesi s průměrným poklesem HDP dosahujícím -3,7 %, v západní Evropě poklesl HDP o -5,5 %. Rovněž následné oživení ekonomik střední a východní Evropy v roce 2021 dosáhlo 5,7 % ve srovnání se 4,7 % v západní Evropě.

Naše publikace je zdarma.

Jednoduše si jí stáhněte vyplněním formuláře vpravo!

Pokud potřebujete klíčové finance našich špičkových společností nebo vašich obchodních partnerů, naši odborníci vám rádi pomohou. Můžete nás kontaktovat telefonicky na +420 246 085 411, e-mailem office-cz@coface.com, nebo si můžete vyhledat společnost zdarma v naší online databázi Icon.

Chcete se dozvědět více o společnosti Coface a jak vám můžeme pomoci při podnikání v zemích střední a východní Evropy?

Navštivte lokální webové stránky www.coface.cz
Souhlasím s tím, aby společnost Coface uchovávala, zpracovávala a používala moje osobní údaje. Tento souhlas může být kdykoliv odvolán.